Zasklievanie terás a balkónov

Zimné záhrady a zasklievanie balkónov sú stále vyhľadávanejšími riešeniami moderného bývania, ktoré so sebou prinášajú neoceniteľné výhody. Pohodlné trávenie času na terase, pod altánom či na bolkóne je nepochybne pre každého príjemné. Prečo si teda nepredĺžiť “terasovú sezónu“ pomocou účelných a cenovo dostupných zasklievacích systémov?

Na získanie dodatočného odkladacieho priestoru, zníženie hluku, prašnosti a prievanu, šetreniu tepla v bytoch a domoch pomocou zasklenia vám ponúkame kvalitný hliníkový posuvný systém. Zasklenie tvoria posuvné krídla, ktoré sa skladajú z rámu a výplne. Rámy sú vyrobené z hliníka a medzi sebou sú tesnené mohérovým tesnením. Mohérové tesnenie, ktoré je po celom obvode rámu, tesní zasklenú časť a chráni vnútorný priestor pred vonkajšími vplyvmi a zabraňuje nežiadúcemu búchaniu rámov pri nárazovom vetre. Výplň tvorí sklo prípadne polykarbonát (hrúbky 4mm až 10mm). Celé zasklenie je možné uzavrieť jednoduchou úchytkou alebo bezpečnostným madlom, ktoré je veľmi vhodné hlavne do nižších podlaží.
V letných mesiacoch alebo pri čistení je možné krídla po uvolnení poistky jednoducho vysadiť.

Najčastejším konštrukčným riešením nami dodávaných zimných záhrad je drevená nosná konštrukcia (resp. oceľová) a okenná výplň v hliníkovými rámoch s prerušeným tepelným mostom, ktoré môžu byť posuvné, otváravé, skladacie – harmonikové alebo pevné. Harmonikové dvere umožňujú otvorenie najväčšej plochy, ale pri tomto spôsobe otvárania je potrebné počítať s určitým priestorom pre naskladané časti v interiéry. U posuvných dverí tento problém odpadá, ale zas veľkosť otvorenia plochy je o čosi menšia. Povrchová úprava drevenej konštrukcie a hliníkových profilov sa dá zladiť farebnými odtieňmi podľa farebnej škály RAL a v prípade náročnejšieho zákazníka dodáme aj povrchovú úpravu profilov v imitácii dreva.Pri zimných záhradách sa kladie veľký dôraz na citlivé prepojenie obytného priestoru s prírodou, aby tak poskytovali skvelé prostredie na vašu relaxáciu. Pri realizácii zimných záhrad je veľmi dôležitá aj otázka vetrania. Vhodným rozmiestnením okien a celých otváravých stien sa dá do určitej miery zachovať príjemná klíma. Avšak v horúcom lete  (na poludnie) je často nevyhnutné  použiť tieniacu techniku, ktorá môže byť aj prvkom strešného systému.

Inšpirujte sa v galérii, navštívte náš showroom, zavolajte či napíšte, ochotne Vám poradíme a pripravíme riešenie šité pre Vás. Pred každou realizáciou vykonáme obhliadku a presné zameranie.

 

VYUŽITIE

VÝHODY

 • Zimné záhrady
 • Zasklenie balkónov a lodžií
 • Zasklenie altánov
 • Zasklenie prístreškov
 • Deliace priečky
 • Predĺženie “terasovej“ sezóny
 • Ochrana proti poveternostným vplyvom
 • Možnosť otvoriť až ¾ zasklenej plochy
 • Ochrana pred zlodejmi
 • Dlhá životnosť
 • Moderný vzhľad

 2018 :: audom design - demo :: design by 4ENZO, s.r.o.